METAZA MPX-90

Tento produkt už nie je v predaji, bol nahradený novšou verziou. Servis poskytujeme naďalej, viac v sekcii servis.

MPX-90 je metal printer, schopný tlačiť na tvrdšie materiály ako ktorýkoľvek z predchádzajúcich modelov. Okrem využitia v klenotníctve a darčekovom sektore je ideálny aj pre priemyselné značenie vrátane výroby štítkov so sériovým číslom a výrobných (dátových) štítkov. Taktiež môže byť použitý pre identifikačné značenie lekárskych a priemyselných náradí.

Metal printer funguje na princípe tepania do tvrdých povrchov prostredníctvom diamantových ihličiek, vďaka ktorým dokáže zreprodukovať hladké prechody, texty a nápisy presne a vo veľkej rýchlosti.

Na priemyselnom trhu patrí MPX-90 k najlacnejším riešeniam. S trojnásobnou účinosťou oproti predchádzajúcemu MPX modelu, MPX-90 otláča texty, grafiku a ostatné dáta na tvrdé povrchy vrátane leštených materiálov a materiálov bez povrchovej úpravy. Tlač variabilných dát umožňuje automatické použitie jedinečných identifikačných čísel pre každú položku v sérii. 

MPX-90 je ideálny aj pre podniky ktoré sa špecializujú na personalizáciu rôznych predmetov. Okrem plochých predmetov ako sú prívesky, dog tagy, kľúčenky a zippo zapaľovače, MPX-90 stavia personalizáciu na novú úroveň potláčaním zakrivených objektov ako sú perá, manžetové gombíky a klipy na peniaze.

MPX-90 má funkciu automatickej detekcie povrchu.

Zhrnutie

  • MPX-90 tepe kovové povrchy údermi presnej diamantovej ihlice.
  • Tlačí presne na širokú škálu materiálov vrátane zlata, striebra, medi, platiny, mosadze, hliníku, železa, ocele, titánu, niklu, akrylátov a takziež na materiály s povrchovou úpravou. *
  • Maximálne rozmery tlače 80 mm x 80 mm.
  • Maximálne rozmery materiálu 100 mm (šírka) x 200 mm (dĺžka) x 40 mm (hrúbka).
  • Dodáva sa so zverákom, ktorý bezpečne drží perá a iné materiály s nerovným povrchom.
  • MPX-90 nespaľuje ani neláme materiál pri tepaní, čo zaručuje čistú prevádzku bez zápachu a drobných zvyškov. Denná údržba nie je nutná.
  • Dodáva sa s ľahko použiteľným softvérom pre výborné výsledky od Vášho prvého jobu, bez špeciálneho školenia alebo požadovaných zručností.

* HV tvrdosť materiálu musí byť 200 alebo menej. Niektoré tvary sa nedajú vytlačiť. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov najprv materiál otestujte.

Špecifikácie
Akceptovateľný materiál Zlato, striebro, meď, platina, mosadz, hliník, železo, nerez, atď.
Akceptovateľná veľkosť materiálu Max. 100 mm (šírka) x 200 mm (dĺžka) x 40 mm (hrúbka)
Max. 200 mm (šírka) x 100 mm (dĺžka) x 40 mm (hrúbka)
Oblasť tlače 80 mm x 80 mm
Rozlíšenie 529 dpi (High resolution), 353 dpi (Photo), 265 dpi (Text), 1058 dpi (Vector)
Smer tlače Jednosmerná alebo obojsmerná tlač (voliteľná Windows driverom)
Rýchlosť tlače 50 mm/s (Photo), 33 mm/s (High resolution/Text), 24 mm/s (Vector)
Pripojiteľnosť USB  Revision 1.1
Napájanie AC adapter, AC 100 - 240 V 50/60 Hz, DC 19 V 1.6A
Spotreba cca 24 W
Hlučnosť pod 70 dB (A)
Pracovné prostredie Teplota: 10 - 30 °C,
Vlhkosť: 35 - 80 % (bez kondenzácie)
Rozmery 286 mm (š) x 383 mm (d) x 308 mm (v)
Váha 10.8 kg
Výbava AC adaptér, napájací kábel, USB kábel, zverák, samolepiaca fólia, CD-ROM, testovací materiál, užívateľská príručka

 

Systémové požiadavky na softvér METAZAStudio
Operačný systém Windows® 7 Professional (32-bit - 64-bit);
Windows Vista® Ultimate (32-bit), Business (32-bit - 64-bit),Home Premium (32-bit);
Windows® XP Home Edition - Professional
CPU Pentium® 4 3.0 GHz a viac
RAM 512 MB a viac
Grafická karta a monitor 16 bit farby (High Color) s rozlíšením 800 x 600 a viac
Voľné miesto na disku 25 MB
Optická mechanika CD-ROM
Spotrebný materiál a príslušenstvo
Tlačová hlava a kryty pre výmenu MPH-90 Hlava a kryty (4 kusy)
Náhradné kryty CAP-HEAD MPX-90 5 kusov

Jedinečný spôsob tlače

MPX-90 používa vysoko odolnú diamantovú ihlu, ktorá je ideálna pre tlač na tvrdšie kovy vrátane železa, titánu, nerezovej ocele, striebra a zlata. *Môže sa použiť aj na plasty.

MPX-90 funguje na princípe tepania do tvrdých povrchov, čím dokáže zreprodukovať hladké prechody, texty a nápisy presne a vo veľkej rýchlosti. Vzhľadom k tomu, že MPX-90 neprodukuje prach, nemusíte ju čistiť na dennej báze.

* HV tvrdosť materiálu musí byť 200 alebo menej. Niektoré obrazce nemožno potlačiť na materiál, odporúča sa preto použiť testovací materiál pred výrobou.


Veľké, malé, ploché, zakrivené...

Pracovná oblasť MPX-90 je 80 x 80 mm (hrúbka 40 mm). Pracovná podložka je vyvinutá pre používanie objektov takmer ľubovolnej dĺžky. Súčasťou dodávky sú zveráky slúžiace k zabezpečeniu objektu (perá, iné zakrivené alebo ploché predmety).


Tlač pri vysokej rýchlosti, s vysokou presnosťou

MPX-90 je veľmi jednoduchý a presný. Stroj je dokonca 2,5-krát rýchlejší ako jeho predchodca. Navyše si môžete vybrať zo štyroch tlačových režimov: Textový režim, fotografický režim, režim s vysokou hustotou a vektorový režim.


METAZAStudio

Dizajnový softvér METAZAStudio podporuje kresby, návrhy a fotografie z rôznych zdrojov, vrátane digitálnych fotoaparátov, mobilných telefónov, JPG, BMP a vektorové formáty, ako sú Adobe AI a EPS *. METAZAStudio podporuje širokú škálu TrueType fontov. Je kompatibilný s operačným systémom Windows® 7 Professional (64bit/32bit), Windows Vista® (32bit) a Windows® 2000/XP.

* Import Adobe Illustrator verzie 7 a 8.


Dr. Engrave

Dr. Engrave je súčasťou dodávky EGX-360. Obsahuje fonty "TrueType" a "automatic layout" funkciu pre importovanie súborov Excel / CSV. Softvér ľahko importuje dáta a formátuje ich do preddefinovaných textových polí na výrobu menoviek, sériových čísiel, označení rôznych objektov a pod. Dr. Engrave je kompatibilný s Windows® 7/2000/XP/Vista.


Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím